sprawdzian po klasie 6

Sprawdzian 2004

1. Uczniowie kupili na biwak 3 jednakowe bochenki chleba. Zapłacili za nie razem 4,05 zł. Po namyśle postanowili dokupić jeszcze 2 takie same bochenki. Ile jeszcze będą musieli dopłacić?

A. 1,35 zł  B. 2,70 zł  C. 6,75 zł  D. 8,10 zł


Kacper kupił chleb, który był pokrojony na równej wielkości kromki i miał długi okres przydatności do spożycia. Oto etykieta z opakowania tego chleba:

Chleb żytni

Masa netto: 500 g
Liczba kromek: 10
Najlepiej spożyć przed 31. 01. 2004 r.
Wartość energetyczna 100 g chleba: 154 kcal
100 g chleba zawiera przeciętnie:
30,0 g węglowodanów,
5,5 g białka,
1,5 g tłuszczu,
9,0 g błonnika.

2. Chleb został kupiony 30. 09. 2003 r. Ile miesięcy najdłużej można go było przechowywać zgodnie z zaleceniem na etykiecie?

A. 3  B. 4  C. 7  D. 8

3. Które wyrażenie prowadzi do obliczenia wartości energetycznej 1 kromki kupionego chleba?

A. 154:100  B. 500:10  C. (154⋅5):10   D. (154⋅10):5

4. Który diagram ilustruje zawartość substancji odżywczych w kupionym chlebie?

zad14


Dodaj komentarz